
Infineon Technologies
Product No:
TLE42962GV33HTSA1
Manufacturer:
Package:
PG-SCT595-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA SCT595-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.045
1.045
10
0.93005
9.3005
25
0.88274
22.0685
100
0.725135
72.5135
250
0.677844
169.461
500
0.599013
299.5065
1000
0.47291
472.91
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Series | Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SMD (5 Leads), Gull Wing |
| Product Status | Active |
| Control Features | Inhibit |
| Current - Output | 30mA |
| Base Product Number | TLE42962 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 20mA |
| Current - Supply (Max) | 5.2 mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | PG-SCT595-5 |
| Current - Quiescent (Iq) | 170 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |