Home / Microcontrollers / TLE9877QTW40XUMA1
TLE9877QTW40XUMA1
Infineon Technologies
Product No:
TLE9877QTW40XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
48-TQFP (7x7)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TQFP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1358
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2500
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Infineon Technologies
Speed 40MHz
Series Automotive, AEC-Q100
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 6K x 8
Core Size 32-Bit Single-Core
EEPROM Size 4K x 8
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Connectivity LINbus, SPI, SSC, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 10
Core Processor ARM® Cortex®-M0
Package / Case 48-TQFP Exposed Pad
Product Status Active
Data Converters A/D 5x10b
Oscillator Type Internal
Base Product Number TLE9877
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package 48-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 5.5V ~ 27V