
KYOCERA AVX
Product No:
TLJP107M004R2700
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 100UF 20% 4V 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.957
1.957
10
1.5827
15.827
50
1.38168
69.084
100
1.20897
120.897
500
0.92112
460.56
1000
0.80598
805.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TLJ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 100 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | P |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.7Ohm |