
KYOCERA AVX
Product No:
TLNS157M006R2500
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.223
2.223
10
1.79455
17.9455
50
1.56598
78.299
100
1.370185
137.0185
500
1.043936
521.968
1000
0.913444
913.444
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | TLN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 150 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | S |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5Ohm |