
Texas Instruments
Product No:
TLV1701AIDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1115
1.1115
10
0.9937
9.937
25
0.94354
23.5885
100
0.775105
77.5105
250
0.724546
181.1365
500
0.6403
320.15
1000
0.505495
505.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TLV1701 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | 560ns |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 75µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.015µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 3.5mV |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.2V ~ 36V, ±1.1V ~ 18V |