
Texas Instruments
Product No:
TLV1811DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1115
1.1115
10
0.99085
9.9085
25
0.9405
23.5125
100
0.772635
77.2635
250
0.722228
180.557
500
0.638248
319.124
1000
0.50388
503.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 100dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 30mA |
| Propagation Delay (Max) | 450ns (Typ) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 7.5µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.15pA @ 12V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 3mV @ 12V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.4V ~ 40V |