
Texas Instruments
Product No:
TLV197QDGKRQ1
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.3642
13.642
25
1.29466
32.3665
100
1.063525
106.3525
250
0.994118
248.5295
500
0.878522
439.261
1000
0.693576
693.576
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLV197 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |