
Texas Instruments
Product No:
TLV2171IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.50005
15.0005
25
1.41512
35.378
100
1.205835
120.5835
250
1.132248
283.062
500
0.990717
495.3585
1000
0.820876
820.876
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 525µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2171 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 750 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |