
Texas Instruments
Product No:
TLV2217-33KVURG3
Manufacturer:
Package:
TO-252-3
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.32905
13.2905
25
1.2616
31.54
100
1.03626
103.626
250
0.96862
242.155
500
0.856007
428.0035
1000
0.675792
675.792
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 62dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 500mA |
| Base Product Number | TLV2217 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Over Voltage |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 500mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |