
Texas Instruments
Product No:
TLV2241IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9665
1.9665
10
1.76985
17.6985
25
1.66972
41.743
100
1.422625
142.2625
250
1.335776
333.944
500
1.168804
584.402
1000
0.96844
968.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.002V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLV2241 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 kHz |
| Voltage - Input Offset | 600 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 200 µA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |