
Texas Instruments
Product No:
TLV2244IDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.192
3.192
10
2.86425
28.6425
25
2.7075
67.6875
100
2.346595
234.6595
250
2.226268
556.567
500
1.997622
998.811
1000
1.68474
1684.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.002V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2244 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 kHz |
| Voltage - Input Offset | 600 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 200 µA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |