
Texas Instruments
Product No:
TLV2372QDRG4Q1
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.451
2.451
10
2.19925
21.9925
25
2.0748
51.87
100
1.76776
176.776
250
1.65984
414.96
500
1.45236
726.18
1000
1.203384
1203.384
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 750µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2372 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 16 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |