
Texas Instruments
Product No:
TLV2373IDGSR
Manufacturer:
Package:
10-VSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.356
2.356
10
2.1128
21.128
25
1.99348
49.837
100
1.698315
169.8315
250
1.594632
398.658
500
1.395303
697.6515
1000
1.156112
1156.112
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 750µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2373 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 16 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |