
Texas Instruments
Product No:
TLV2374IDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.976
1.976
10
1.77175
17.7175
25
1.67124
41.781
100
1.423765
142.3765
250
1.336916
334.229
500
1.169792
584.896
1000
0.969256
969.256
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 750µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2374 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 16 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |