
Texas Instruments
Product No:
TLV2374IN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.546
2.546
10
2.2857
22.857
25
2.15612
53.903
100
1.837205
183.7205
250
1.725048
431.262
500
1.509417
754.7085
1000
1.250656
1250.656
2500
1.164406
2911.015
5000
1.121285
5606.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 750µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2374 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 16 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |