
Texas Instruments
Product No:
TLV2402ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.059
3.059
10
2.7493
27.493
25
2.59882
64.9705
100
2.252165
225.2165
250
2.136702
534.1755
500
1.917252
958.626
1000
1.616957
1616.957
2500
1.536112
3840.28
5000
1.478362
7391.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.0025V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900nA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2402 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 kHz |
| Voltage - Input Offset | 390 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 200 µA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |