
Texas Instruments
Product No:
TLV2452AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.0875
3.0875
10
2.77495
27.7495
25
2.62314
65.5785
100
2.27335
227.335
250
2.156804
539.201
500
1.935302
967.651
1000
1.632176
1632.176
2500
1.550571
3876.4275
5000
1.492279
7461.395
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.11V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2452 |
| Current - Input Bias | 500 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 220 kHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |