
Texas Instruments
Product No:
TLV2452AIP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9545
2.9545
10
2.65715
26.5715
25
2.5118
62.795
100
2.17702
217.702
250
2.065414
516.3535
500
1.853298
926.649
1000
1.563016
1563.016
2500
1.484869
3712.1725
5000
1.429047
7145.235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.11V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2452 |
| Current - Input Bias | 500 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 220 kHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |