
Texas Instruments
Product No:
TLV2454AIPW
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.199
4.199
10
3.7715
37.715
25
3.56554
89.1385
100
3.090255
309.0255
250
2.931776
732.944
500
2.630683
1315.3415
1000
2.218649
2218.649
2500
2.107718
5269.295
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.11V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2454 |
| Current - Input Bias | 500 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 220 kHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |