
Texas Instruments
Product No:
TLV2464AID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.8475
3.8475
10
3.4542
34.542
25
3.26572
81.643
100
2.830145
283.0145
250
2.685042
671.2605
500
2.409276
1204.638
1000
2.031917
2031.917
2500
1.930324
4825.81
5000
1.857754
9288.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 550µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2464 |
| Current - Input Bias | 1.3 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 6.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |