
Texas Instruments
Product No:
TLV2465ID
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1705
4.1705
10
3.74585
37.4585
25
3.54122
88.5305
100
3.06907
306.907
250
2.911674
727.9185
500
2.612652
1306.326
1000
2.20344
2203.44
2500
2.093268
5233.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 550µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2465 |
| Current - Input Bias | 1.3 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 6.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |