
Texas Instruments
Product No:
TLV2470IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3845
2.3845
10
2.1413
21.413
25
2.02046
50.5115
100
1.7214
172.14
250
1.616368
404.092
500
1.414322
707.161
1000
1.171863
1171.863
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLV2470 |
| Current - Input Bias | 2.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |