
Texas Instruments
Product No:
TLV2474CDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.888
2.888
10
2.5935
25.935
25
2.45214
61.3035
100
2.125245
212.5245
250
2.016242
504.0605
500
1.80918
904.59
1000
1.525804
1525.804
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2474 |
| Current - Input Bias | 2.5 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |