
Texas Instruments
Product No:
TLV2474IPWP
Manufacturer:
Package:
14-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.028
4.028
10
3.6138
36.138
25
3.41658
85.4145
100
2.96115
296.115
250
2.80934
702.335
500
2.520806
1260.403
1000
2.125976
2125.976
2500
2.019681
5049.2025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2474 |
| Current - Input Bias | 2.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 14-HTSSOP |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |