
Texas Instruments
Product No:
TLV2623IDGSR
Manufacturer:
Package:
10-VSSOP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 10VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.166
2.166
10
1.9475
19.475
25
1.83768
45.942
100
1.565695
156.5695
250
1.470144
367.536
500
1.286376
643.188
1000
1.065852
1065.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 800µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2623 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 11 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 28 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |