
Texas Instruments
Product No:
TLV2634ID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7075
2.7075
10
2.4301
24.301
25
2.29216
57.304
100
1.952915
195.2915
250
1.833728
458.432
500
1.604512
802.256
1000
1.329449
1329.449
2500
1.237764
3094.41
5000
1.191927
5959.635
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.8mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | TLV2634 |
| Current - Input Bias | 0.7 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 9 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.1 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 28 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |