
Texas Instruments
Product No:
TLV2772AIP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.287
3.287
10
2.95545
29.5545
25
2.79414
69.8535
100
2.42174
242.174
250
2.297556
574.389
500
2.061576
1030.788
1000
1.73868
1738.68
2500
1.651746
4129.365
5000
1.589654
7948.27
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 10.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | TLV2772 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 5.1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |