
Texas Instruments
Product No:
TLV27L1CD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.34615
13.4615
25
1.27794
31.9485
100
1.049845
104.9845
250
0.981388
245.347
500
0.867274
433.637
1000
0.684684
684.684
2500
0.639036
1597.59
5000
0.607088
3035.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.06V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 7µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | TLV27L1 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 160 kHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 400 µA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |