
Texas Instruments
Product No:
TLV3201AIDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3965
1.3965
10
1.2483
12.483
25
1.18522
29.6305
100
0.97356
97.356
250
0.910062
227.5155
500
0.804232
402.116
1000
0.634923
634.923
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 1.2mV |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR, 85dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TLV3201 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 21mA |
| Propagation Delay (Max) | 50ns |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 40µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.005µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 1mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V |