
Texas Instruments
Product No:
TLV3201AIDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3965
1.3965
10
1.24735
12.4735
25
1.18408
29.602
100
0.97261
97.261
250
0.90915
227.2875
500
0.803434
401.717
1000
0.634296
634.296
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 1.2mV |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR, 85dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | TLV3201 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 50ns |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 40µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.005µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 1mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V |