
Texas Instruments
Product No:
TLV840NADL35DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.684
0.684
10
0.60325
6.0325
25
0.56658
14.1645
100
0.46246
46.246
250
0.429552
107.388
500
0.36556
182.78
1000
0.292448
292.448
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 40µs Typical |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | TLV840 |
| Voltage - Threshold | 3.5V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |