TM18AN6FF50Q5
Banner Engineering Corporation
Product No:
TM18AN6FF50Q5
Description:
EZ BEAM TM18: FIXED FIELD BACKGR
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series TM18
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (660nm)
Response Time 1.5ms, 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IEC IP67, IEC IP69K
Output Configuration NPN - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C