TM18AP6FF25Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
TM18AP6FF25Q8
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (660nm)
Response Time 1.5ms, 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.98" (25mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection IEC IP67, IEC IP69K
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C