TM18AP6FF50Q8
Banner Engineering Corporation
Product No:
TM18AP6FF50Q8
Description:
EZ BEAM TM18: FIXED FIELD BACKGR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Cable Length -
Light Source Red (660nm)
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type Single-Turn
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69K
Base Product Number TM18AP6
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C