TM3B335K016HBA
Vishay Sprague
Product No:
TM3B335K016HBA
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1411
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 3.3 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.6Ohm