TM3C106M020EBA
Vishay Sprague
Product No:
TM3C106M020EBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V 2312
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, TM3
Package Tape & Reel (TR)
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm