TM3C226M6R3LBA
Vishay Sprague
Product No:
TM3C226M6R3LBA
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2312
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm