TM3D107K6R3LBA
Vishay Sprague
Product No:
TM3D107K6R3LBA
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 100 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm