TM3D107M010EBA
Vishay Sprague
Product No:
TM3D107M010EBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TANTAMOUNT®, TM3
Package Tape & Reel (TR)
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm