TMCMA1A156MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCMA1A156MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TMCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.9Ohm @ 100kHz