TMCMA1A475MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCMA1A475MTRF
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1206
Payment:
In Stock : 1900
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm @ 100kHz