TMCMC0J227MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCMC0J227MTRF
Description:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V SMD
Type Molded
Series TMCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 220 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm @ 100kHz