TMCMC1A107MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCMC1A107MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 190
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Type Molded
Series TMCM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm @ 100kHz