TMCMC1V475MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCMC1V475MTRF
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V SMD
Payment:
In Stock : 980
Type Molded
Series TMCM
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8Ohm @ 100kHz