TMCME1C107MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCME1C107MTRF
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Payment:
In Stock : 1344
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm @ 100kHz