TMCME1E476MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCME1E476MTRF
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V 2917
Payment:
In Stock : 494
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz