TMCSC1V155MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCSC1V155MTRF
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V SMD
Type Molded
Series TMCS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1.5 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz