TMCSC1V335MTRF
Vishay Sprague
Product No:
TMCSC1V335MTRF
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V SMD
Payment:
In Stock : 980
Type Molded
Series TMCS
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 3.3 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.9Ohm @ 100kHz