TMF105B7472MVHF
Taiyo Yuden
Product No:
TMF105B7472MVHF
Description:
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number TMF105B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C