TMF107B7474MAHT
Taiyo Yuden
Product No:
TMF107B7474MAHT
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series TMF
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Applications Automotive
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number TMF107B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C